Hüseyin Öğütçen


1950 Yılında Akmeşe’de dünyaya geldi. İlköğretimini Akmeşe’de tamamladı. İmam Hatip Lisesi’ni Adapazarı’nda tamamladıktan sonra, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü(Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi)’nden mevzun oldu.Pertevniyal lisesi fark derslerini vererek,bu lise mezunu olarak girdiği, İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesini bitirdi.
Kocaeli Müftülüğünde 5.5 yıl murakıplık (Denetim) görevinde bulunduktan sonra, Mimar Sinan Lisesinde 20 yıl Öğretmenlik yaptı, bu görevden , emekli oldu.
1980 yılından beri avukatlık yapmakta.
Eğitim-Bir sendikasının kurucu şube başkanlığını iki yıl yaptı.
Kocaeli Barosunda iki dönem yönetim kurulu üyeliği ve saymanlık görevinde bulundu.
1999’dan itibaren bir dönem, Fazilet partisi ve Saadet Partisi üyesi olarak, Bekirpaşa ve İzmit Büyük şehir Belediyeleri meclis üyeliği görevlerinde bulundu.
Fazilet partisi ve Saadet Partisi il Yönetim Kurulu üyelikleri ve Siyasi işler birim başkanlığı yaptı. Evli ve dört çocuk babasıdır.
Üsteki biyografi Av. Hüseyin Öğütçen’nin bize gönderdiği, ancak Akmeşe’li hemşehrililerinin kendisi hakkındaki görüşleri üstekilere ilaveten dostluk, sevgi ve saygı içermektedir. Kendisine gidiş sebebimiz hukuksal bir konu olsa da biz Akmeşe’liler onun karşısına resmi bir makama çıkar gibi gitmeyiz. İnsanlara güven veren muhabbeti ve nezaketi ona çok yakın olmamaızı sağlar.
Yıllar önce dedesi Hoca Ali Efendi almış olduğu medrese eğitimini Akmeşe’lilere katiplik yaparak nasıl sunmuş ise Av. Hüseyin Öğütçen’de hukuk bigisini bizler den esirgememiştir.
Sonuç olarak Hüseyin Öğütçen Akmeşe’lilere bir avukat olarak sürekli faydalı olmuştur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s